Zdroj: Unsplash

Modrá je dobrá…nejen podle jedné z nejznámějších písniček Žlutého psa, ale i podle Institutu Pantone, který na začátku roku vyhlásil právě odstín 19-4052 CLASSIC BLUE jako nejžádanější barvu roku 2020.

Tento konkrétní odstín vyjadřuje stálost, jistotu, klid a sebedůvěru.

A náš tip? Pakliže máte důležitý pohovor, jste plní nejistoty, zvolte určitě modrou. Budete působit důvěryhodně, sebejistě, a i vám tato barva zmírní vnitřní stres a napětí. Ne nadarmo bankéři, politici či vysoko postavení manažeři nosí právě modrou. Působit sebejistě je začátek úspěchu.

 

Zdroj: Pinterest

 

A jaké jsou ostatní barvy, kterými byste si měli dovybavit šatník pro tuto sezónu?

Určitě mezi ně patří fialová, žlutá, ale i pastelové barvy, jako jsou růžová a mentolově zelená.

Nezapomeňte ani na holografický efekt, který i tuto sezónu patří mezi favority.

 

 

VIOLET DREAM

 

Smyslnost, hloubka, ale i něžnost a jemnost. To vše tato mystická barva nabízí komunikovat.

Intenzita této barvy se ale od roku 2018 neustále vyvíjí.

Osoba, která ji hrdě nosí je vizionářská, originální a vynalézavá.

Zchlaďte se ve studeném podtónu ultrafialové nebo ji naopak zahřejte neutrální béžovou. Sluší každému, záleží jen na vás, jak jí zkombinujete. Velmi dobře se snoubí i s jehličnatou zelenou či zářivou žlutou. Tak neváhejte a vyzkoušejte jednu z těchto trendy kombinací.

 

Violet Dream

Zdroj: Pinterest

 

 

NEON YELLOW

 

Žluté ještě neodzvonilo!

Neonově žlutá jede již několikátou sezónu. Pokud chcete být trendy, zkombinujte jí s kontrastními barvami jako je například fialová, vínová nebo denim. Velmi jí svědčí ale i barvy jako jsou zelená či béžová.

Nebojte se pohrát s odstíny žluté a neomezujte se jen na módu. Inspirujte se námi a nechte rozzářit i váš byt nějakým tím super yellow doplňkem.

 

Neon Yellow

Zdroj: Pinterest

 

 

PINK PASTEL

 

Růžová barva se řadí mezi ty nejkontroverznější.

Jedni ji jednoznačně odmítají, druzí velkolepě obdivují. Navíc je často řazena jen do kategorie "dětských" a "dívčích" barev, což je ale velká škoda.

Růžová má totiž tu výhodu, že pokud se dobře nakombinuje, může působit naopak velmi žensky a elegantně.

V těchto kombinacích vypadá pak jemně, že byste ji ani za růžovou neoznačili. A to jsou právě ty odstíny, které jsou do outfitu vhodné.

Dodají totiž tón, a přitom nepřebijí vše ostatní. Zkuste tedy PINK PASTEL.

 

Pastel Pink

Zdroj: Pinterest

 

 

MINT OBSESSION

 

Neon Mint, odstín pastelově zelené, který v sobě podle Jane Monnington Boddy, color directorky WGSN, spojuje “futuristický vývoj spolu s přírodou” a je kromě klasické modré označován za absolutní hit tohoto roku.

Předností této barvy je, že je unisexová. Využijete ji tedy jak na oblečení v pánském stylu, tak i na romantických šatech.

Neon Mint se skvěle hodí i do interiérů, proto se nebojte touto barvou prozářit i svůj domov.

 

Neon Mint

Zdroj: Pinterest

 

RAINBOW GLOW

 

Zavřete oči a představte si barvy duhy. Červenou, žlutou, bílou, zelenou, oranžovou, fialovou…prostě tu krásu, co se vám občas při trošce štěstí zjeví nečekaně na obloze a vy užasnete. V tu chvíli jste v přítomném okamžiku, který prožíváte vždy, když se oblečete do duhových pastelových odstínů.

Lesk a extravagance holografie, jak intenzivní ale i hedvábná může být.

Kombinujte barvy duhy nebo laďte tón v tónu. Vše je tento rok povoleno, a navíc tak moc trendy. Pokud chcete zazářit, tenhle trend je určen přímo vám.

 

Rainbow

Zdroj: Pinterest