Zdroj: Unsplash

Znáte to také?

Ještě před měsícem byla pro spoustu žen po celém světě, každodenním doplňkem jejich tváře RTĚNKA, bohužel ač i my ji v POP milujeme ve všech odstínech NENOSTE JI. Ani pro ten lepší pocit uvnitř.

Bohužel lepší pocit uvnitř by časem chtě nechtě vystřídal pocit trápení zvenku.

Teplo a vlhko, které se vytváří pod roušku, která nás chrání zvenku, bohužel napomáhá množení bakterií, vylučování potu a tvorbě akné.

Vydržme to prosím všechny a nepoužívejte pod roušku líčidla na rty, ale ani make-up a pudr nebo jiné dekorativní produkty na pleť. Dlouhodobější pobyt v zapařené roušce s kombinací s dekorativní kosmetikou není dobrá kombinace pro nikoho z nás.

Jelikož nás trápí stejné problémy jako Vás přinášíme pár tipů, které by aspoň částečně na páchanou škodu z roušky mohli zlepšit.

 1. Přírodní pleťová maska
 • Kurkuma a med! Jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik je novým hitem v péči o pleť. Dá se užívat nejen na pleť, ale i  vnitřně, kde posílí na podpoří imunitu.
 • Masku vyrobíte snadno smícháním 1 lžičky kurkumy v prášku a 1 lžičky medu, nanáší  se na čistý a suchý obličej, vyhněte se oblasti očí a nechte 30 minut  působit.
 • Doporučujeme si tento čas vyhradit pro relaxaci nebo četbu v poloze, kdy ležíte přece jen med začne zahříváním pokožky pracovat a tedy i ztékat :)
 • Vše poté omyjte vlažnou vodou a případné zbytek masky otřete do papírové utěrky, případně použijte navlhčený starší ručník.
 • ! Kurkuma barví proto opatrně i na oblečení – oblečte si před aplikací buď tmavé nebo starší oblečení.
 • Doporučujeme masku pro začátek aplikovat alespoň 3 dny po sobě, samozřejmě nemusíte, ale je to opravdu pleťový zázrak a stojí za to. Běžné opakované použití se doporučuje 1x týdně.

1 tip z honey face

Zdroj: Mujerlatinausa

 1. Myjte, čistěte a pečujte, nejen o ruce.
 • Stejně tak jak je nutné mytí a čištění rukou, věnujte dostatečnou péči i své pleti. Tím, ale nemáme na mysli, že budete pleť ještě více zatěžovat neustálým čištěním.
 • Doporučujeme pleť opláchnout vodou, lehce osušit, nechat chvíli odpočinout a namazat hydratačním nebo výživným krémem, a to  pokaždé, když přijdete s delšího pobytu v roušce. (Ranní a večerní čištění pleti zůstává samozřejmostí a je nyní ještě důležitější než kdykoliv předtím i když jste celý den doma!).
 •  Nejspíše se Vám změnil dočasně i typ pleti – nejen rouška, ale i stres, oslabená imunita to vše je nová proměnná, přizpůsobte tomu tedy i produkty, které nyní používáte.
 • Nevyhýbejte se ani peelingu obličeje 1x týdně, jen volte kvalitní ideálně přírodní výrobky pro citlivou pleť obličeje nedoporučujeme používat směsi vyrobené doma, mohou na pleti způsobovat mikrotrhlinky nebo zbytečně dráždit. 

2 tip clean face

Zdroj: Pinterest 

 1. Pečujte o své rty více než kdy předtím.
 • Medový peeling je stará dobrá klasika – lžíci hnědého cukru, medu a pár kapek olivového oleje smíchejte, vmasírujte do rtů a nechte ideálně 10 minut působit.
 • Rty můžete během dne promazávat kokosovým olejem nebo medem, či olejem.
 • Opatrně s častým používáním balzámu na rty, rty si na něj vytvoří ,,závislost,, a jakmile budete chvíli bez něj a jeho ochrany, rty přestanou samy regenerovat a začnou praskat.

3 tip rty

Zdroj: Pinterest 

 1.  Dvě jsou více než jedna!
 • Platí to ve vztazích i při obtížích spojených s rouškou – dva jsou více než jeden a vždy to tak bude.
 • Rouška (bavlněná) vydrží funkční bez vlhkosti pouze pár hodin, papírová dokonce jen hodinu až dvě. Proto Měňte!  Doporučujeme vždy mít u sebe aspoň jednu roušku v uzavíratelném sáčku jako náhradní.Snímka obrazovky 2020-05-07 o 16.47.59

Zdroj: z archívu instagramu @baruxx_sales_lover

A na závěr, nezapomeňte mnohem více pečovat a hydratovat celou pokožku těla, přece jen veškeré čistící přípravky, mýdla, dezinfekční gely vaše tělo vysušují nejen zvenku ale i zevnitř. Hodně pijte a mažte se :) ideálně produkty s UV.  Ano, UV ochrana je vhodná nejen při pobytu na sluníčku, ale  především pro ty z nás které tráví většinu času v home office u počítače nebo mobilu, které vydávají velké množství modrého světlo.

Pokud máte nějaké odzkoušené tipy podělte se s nimi v našich komentářích.

A nezapomínejte #spolutozvladneme