Zdroj: Unsplash

Puntíky nebyly nikdy tak aktuální!

Zažily svůj velký comeback již minulý rok a letos tomu nebude jinak. Puntíky už dávno nejsou vnímány jako retro vzor, naopak jsou jednou z hlavních hvězd kolekcí světoznámých módních návrhářů. 

Puntíky jsou opravdu pro každého, bez rozdílů věku, konfekční velikosti nebo barvy vlasů. Ať už vsadíte na černo-bílou nesmrtelnou klasiku, nebo naopak pastelové puntíky tón v tónu, nešlápnete vedle. Velké nebo malé puntíky? Nebojte se velikosti kombinovat a ukažte, že v sobě máte hravost.

Zdroj: Pinterest

 

Listy, listy a ještě více listů!  Aneb když motivy přírody zaplavují přehlídková mola a designové interiéry.

Palmové listy, kapradí a banánové listy jsou jedněmi z nejpopulárnějších vzorů, které aktuálně určují trendy. Dokonale vyniknou téměř na všem a už při prvním pohledu vás naplní exotickým pocitem džungle a blahodárným klidem rajské zahrady. Pro své multifunkční využití si je oblíbili i světoví návrháři jako Versace a Dolce & Gabbana, kteří vytvořili limitované edice oblečení a kabelek s tímto potiskem. Dalším módním domem, který svou kolekci porcelánového nádobí vyzdobil listy v kombinaci se zlatou barvou, je Hermès. 

V interiérech jsou oblíbené samotné živé rostliny Monstera a banánové listy, které stylově doplní váš domov a zároveň jsou jedněmi z nejlepších čističek vzduchu, jaké si můžete pořídit. Nebojte se exotických motivů, výrazné listové potisky vám budou slušet.

Zdroj: Pinterest

 

Armáda a móda si vždy rozuměly!
Vliv uniforem, zejména těch vojenských, v módě je znám již po několik desítek let. Od extravagantních kousků z avantgardních přehlídek až po ty nadčasové, vracející se v malých obměnách každou sezónu. A právě tuto sezónu dáváme přednost méně obvyklým kombinacím barev jako jsou modro-vínová, oproti klasičtějším variacím, s podtóny khaki, pískové nebo ještě okrové, na které jsme byli dlouhá léta zvyklí.

Army motiv vynikne jak na ležérních parkách, tak na hedvábném šátku. Camo neboli kamufláž je ale oblíbeným motivem i triček, legín i svetrů. Dalo by se říci, že neexistuje část šatníku, která dosud nebyla provedena v tomto oblíbeném vzoru. Pokud se v camo necítíte, zkuste alespoň vojenské boty se šněrováním, které se hodí jak k šortkám, tak ke krátké sukni. Navíc se šifonovou blůzkou v zelené či růžové barvě budete vypadat kouzelně!

Zdroj: Pinterest / Unsplash

 

Zvířecí motivy se vrací každou sezónu. Buďte tedy ve střehu!

Jste ráda výstřední? Nebojíte se nápaditých kombinací? Zvířecí vzor je pro vás to pravé ořechové.

Souhra barev, materiálů a střihů může být nesmírně šmrncovní. Okouzlete své okolí v leopardím od hlavy až k patě nebo outfitem s minimalistickým doplňkem, který podtrhne vaši siluetu. 

Inspirací nám je Viktorie Beckham. Módní ikona, která má vytříbený vkus, a i ty nejvýstřednější kousky umí nosit s noblesou. Pokud fandíte černé barvě a jednoduchým střihům právě jako ona, určitě by ve vaší garde-róbě neměl chybět nějaký ten leopardí kousek. Doporučujeme například kabát v midi délce, kterým rozbijete monotónnost vašeho outfitu a ve kterém budete naprosto neodolatelná.  

Zdroj: Pinterest