Zdroj:Pixabay

Poradíme Vám, jak svému šatníku udělat takzvaný jarní detox! Jakých kousků se vzdát a jaké byste naopak v šatníku měli ponechat? Chce to velkou dávku odvahy a trpělivosti, ale uvidíte, že výsledek stojí za to.

 1. ZKUŠEBNÍ KABINKA
Vytvořte si doma zkušební kabinku. Postačí zrcadlo, dobré světlo a co nejkratší cesta od skříně k zrcadlu. Této fázi se bohužel nikdo nevyhne, někde se začít musí. Tedy je nutné do všeho opět vklouznout. Připravte se na zápolení s knoflíky a zipy.

IMG_7999Zdroj: Pinterest 

2. „KUPIČKOVÁNÍ“
Oblečení postupně odkládejte na kupičky.

LOVE – tyto věci zbožňujete a určitě se jich nechcete vzdát. Nosíte je velmi často, dají se ve většině případů dobře kombinovat. Jsou nadčasové.

MAYBE – k těmto kouskům se nejspíše ještě vrátíte. Je ale nutné si uvědomit, proč váháte. Možná jste je dostali jako dárek nebo k nim máte emocionální vazbu. Možná se Vám líbí střih, ale vzor už ne. Dejte si nějaký čas, rozhodnutí přijde.

NOT MY STYLE (ANYMORE) – tyto věci Vám již nesedí. Tak, jako se mění móda, i my prožíváme vnitřní proměny. Věci, které jsme nosili na střední škole, s námi jednoduše ve 30 nemusí rezonovat. Je nutné si to připustit, bude se Vám od nich lépe odpoutávat.

THROW AWAY – tyto věci to mají prostě už za sebou! Jsou seprané, onošené. Pryč s nimi!

Pokud máte stále pocit, že máte v šatníku stále hodně oblečení, nechte si pár dní odstup, zkuste tento proces podstoupit znovu a uvidíte, že jste měli v prvním kole ještě rezervy.

9790739D-D8AA-4C33-A838-3A071B6726D5Foto: zdroj: pinterest decoholic.com

 3. A CO S VYTŘÍDĚNÝMI VĚCMI?
Oblečení ze skupinek MAYBE a NOT MY STYLE ANYMORE můžete buď prodat nebo darovat svým blízkým. Určitě z toho vyberete i kousky, kterými uděláte radost lidem, kteří nemají dostatečné finanční prostředky. Zaneste je tedy na charitu. Není nad hřejivý pocit, když právě Vaše kdysi oblíbená věc může i nadále sloužit. A co s těmi onošenými? Existují sběrné kontejnery na textil, kam můžete oblečení vyhodit nebo z něj vyrobit skvělé utěrky třeba na vyleštění zrcadla.