Zdroj: Pinterest

Právě dnes, 20.května, tyto nejkultovnější, nejznámější, nejprodávanější, nejvyhledávanější, nejoblíbenější džíny Levi´s 501® slaví své 148. narozeniny!

První džíny na světě? Ano, to jsou legerdární 501® 

Džíny 501®, jak jsou známé dnes, byly oficiálně pojmenovány podle čísla, přiřazeného k dnes již světově proslulým „montérkám do pasu s měděnými nýty takzvané „copper riveted waist overalls“.

Zrodily se ještě před vynálezem zipu a poklopec na knoflíky zůstává jejich klíčovým charakteristickým znakem. To, co bylo kdysi dávno jedinou možností, je dnes funkční a stylové, i díky zúženému střihu nohavic.  Spolu s dalšími variantami, 501® Stretch a 501® Skinny, které postupně přicházely na trh, nemůžete vypadat jinak než sexy☺.

Dnes jsou petsetjednicky...Zdroj: Pinterest

Trocha historie

Levi’s se chlubí dlouholetou tradicí a napříč desetiletími byl inspirací pro nejednu módní ikonu.  Jsou to právě dnes tyto džíny 501®, které vyprávějí své příběhy! Jsou symbolem mládí, vzpoury, ale i rebélie. V 90. létech jsou 501®, typické pro hnutí grunge, a i nadále zůstávají v čele změn napříč generacemi, byly základem šatníku Kurta Cobaina a dalších legendárních rockových hvězd.

Kulturní dopad pětsetjedniček je natolik významný, že je do své stálé sbírky zařadilo muzeum Smithsonian Institution ve Washingtonu. V roce 2000 Time Magazine dokonce vyhlásil džíny 501® za „módní kousek 20. století“.

Trocha historieZdroj: Pinterest

501® pro všechny!

Máte rádi retro-styl nebo jste rozený rebel?

Vykreslit si styl rockové hvězdy nebo ikonický look Marilyn Monroe je s 501® tak jednoduché…

501 pro vsechnyZdroj: Pinterest

Někdy postačí bílé tričko nebo černý rolák a „conversky“, nebo jakýkoli jiné kecky dalších značek, jako jsou Levi’s, Nike, Adidas, Salamader, Ecco, Quiksilver aj., které u nás v POP jednoduše najdete.  Nebojte se Váš look obměnit i jednoduchými lodičkami, získáte tak velmi ženský a dynamický look. Určitě se můžete inspirovat i nejvýraznějších osobnostmi POP kultury jako byl James Dean, Marlon Brand, Jakson Pollock či Marilyn Monroe…

Dnes jsou pětsetjedničky nepostradatelným kouskem pánských i dámských šatníků po celém světě a pro mnohé se staly dokonce každodenní uniformou. A proto jsme rádi, že jsme nedávno mohli uvítat i v našem Centru POP, značku Levi’s, které moc fandíme! Přijďte se podívat i Vy na jejich nabídku: https://www.pop.cz/cs/levi-s

Prvni dziny na sveteZdroj: Pinterest