Zdroj: Pexels

Tím, jak stále více lidí začíná pracovat z domova během těchto neobvyklých týdnů, kdy se svět potýká s pandemií, jsme si pro Vás připravili pár tipů, jak efektivně pracovat z domova.

 

1. DODRŽUJTE VAŠI OBVYKLOU RUTINU

Vstávejte ve stejnou dobu, jako byste měli jít do práce. Čas, který ušetříte cestováním, můžete nyní využít na něco zábavnějšího. Například začít den péčí o sebe nebo menším úklidem Vašeho hnízda, na který nemíváte obvykle tolik času. Není lepšího pocitu, než odstartovat pracovní den v hezkém a harmonickém prostředí. Bude se Vám tak i lépe pracovat. S pracovní dobou to ale moc nepřehánějte. Doporučujeme dodržovat pracovní režim tak, jak jste zvyklí.

 

2. DÁVAJTE SI PŘESTÁVKY BĚHEM DNE 

Dělejte si krátké přestávky (ideálně každou hodinu) a dopřejte si určitě i pauzu na oběd. Procházka kolem domu nebo pohled z okna (zejména pokud máte výhled na stromy) Vás zrelaxuje. Poté budete mít opět energii na další úkoly.

 

3. PRACUJTE V PŘÍJEMNÉM PROSTŘEDÍ S DOSTATKEM PŘIROZENÉHO SVĚTLA 

Pokojová rostlina umístěna na pracovním stole Vám také pomůže se cítit lépe a mít pocit útulného prostředí pro práci.

 

4. ZAČNĚTE KAŽDÝ DEN S TO-DO LISTEM (SEZNAMEM ÚKOLŮ)

Každý den se usadťe u lahodné kávy nebo Vámi oblíbeného čaje a sepište si seznam úkolů na daný den. Ten Vám pomůže pracovat efektivně a zvládnout vše, co máte naplánováno!

 

5. POUŽÍVEJTE LETECKÝ REŽIM PRO MAXIMÁLNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

Pokud se opravdu potřebujete soustředit a Váš telefon Vás neustále rozptyluje, zvažte “režim letadlo”. Zkuste to alespoň na hodinku a uvidíte, jak Vám vše půjde skvěle od ruky.

 

6. OBLEČTE SE DO TOHO V ČEM SE CÍTÍTE NEJLÉPE 

Ale nezůstavejte v pyžamu :)! Hned ráno se oblékněte do něčeho, co je Vám pohodlné a v čem se budete cítit dobře. Celý den tak bude mít i v tomto směru řád a Vy budeme mít o to lepší pocit, že jste vše zvládli na jedničku.

IMG_2065

Zdroj: Instagram @nikoletaivankovam

A v neposlední řadě pamatujte na to, že jde jen o pár týdnů v našem životě ❤. Tak pojďme všichni spolupracovat tím, že zůstaneme doma. A nenechte se rozptylovat negativními zprávami v TV! :)