Móda

KARL LAGeRFeLD

Zakoupíte v

O značce

Karl Lagerfeld, vlastním jménem Karl Otto Lagerfeldt, patří mezi nejuznávanější a nejvlivnější světové módní návrháře. Rodáka z německého Hamburku proslavila i jeho ikonická image: štíhlá postava, sněhobílé vlasy stažené do ohonu, černé sluneční brýle a kožené rukavice. 

Extravagantní Lagerfeld proslul především jako nezávislý tvůrce. Spolupracoval se slavnými značkami jako Chloé, Fendi či Chanel. V módním domě Chanel dokonce působil jako návrhář a kreativní ředitel od roku 1983 až do své smrti. Nesmírně sečtělý a vzdělaný Lagerfeld vynikal i jako fotograf a návrhář interiérů a intenzivně se zajímal o architekturu.

Lagerfeld dobyl módní svět svými dech beroucími návrhy a není divu, že ho zbožňovaly ty nejslavnější topmodelky. Byl miláčkem Claudie Schiffer, Cindy Crawford či Lindy Evangelisty. Oblíbily si ho i celebrity hudebního šoubyznysu. Popovým superhvězdám Kylie Minogue a Madonně dokonce navrhl kostýmy pro jejich celosvětové koncertní turné. 

Legendárními se staly i jeho trefné citáty, například: „Móda má z člověka udělat to, kým se sám neodváží být.“

V roce 1984 Lagerfeld vytvořil vlastní značku nesoucí jeho jméno a v Paříži vybudoval obchod s parfémy. Sortiment obchodu Karl Lagerfeld Praha zahrnuje exkluzivní oblečení, kabelky, parfémy a různé módní doplňky.